ضرر اقتصادی حملات سایبری بیش از بلایای طبیعی است

[ad_1]

طبق برآورد کارشناسان خبره بیمه دنیا، حملات سایبری در جهان می‌تواند ۵۳ میلیارد دلار خسارت به بار بیاورد

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، لویدز لندن، مالک ۲۵ درصد از بازار بیمه سایبری، در گزارشی با مشارک کمپانی تعیین ریسک Cyence ضمن مقایسه فاجعه طبیعی طوفان در سال ۲۰۱۲ با یک حمله سایبری، نوشت: «هک شدن سیستم‌ها و سرویس‌های آنلاین به مراتب ضرر بیشتری بر اقتصاد وارد می‌کند.»

کمپانی‌های بیمه درصدد هستند تا در بخش مدیریت ریسک، برآورد مناسبی از وقوع حوادث سایبری در سطح جهانی داشته‌باشند تا بر اساس آن مشتریان خود را بیمه کنند و به همین دلیل بیمه سایبری را تعریف کرده‌اند.

اینگا بیل، مدیر لویدز لندن، می‌گوید که «سایبر» یک مفهوم مجازی است و برای تعیین میزان خسارت و نوع بیمه، کار مشکلی در پیش است.

هزینه‌های ناشی از تبعات باج‌افزار واناکرای اعم از خسارت، تعمیر و آپدیت سیستم، هزینه برای امن کردن سرورها در جهان و ایجاد آیتم‌های امن روی سیستم‌ها در جهان برای مقابله با این باج‌افزار در ماه می بالغ بر ۸ میلیارد دلار شد.

باج‌افزار NotPetya نیز بیش از ۸۵۰ میلیون دلار بر اقتصاد جهانی هزینه سربار ایجاد کرد. قرار دادن بدافزار روی سرور کلود و پخش آن روی سیستم‌های متصل اتفاقی است که خسارات را چندبرابر می‌کند.

در گزارش مذکور آمده‌است هزینه‌های ناشی از قطعی‌های باج‌افزاری و بدافزاری به ۴.۶ میلیارد تا ۵۳ میلیارد دلار می‌رسد، اما هزینه‌های تبعی را اگر به آن بیفزاییم بالغ بر ۱۲۱ میلیارد دلار خواهدشد و نکته قابل توجه اینکه ۴۵ میلیارد دلار از این رقم تحت پوشش بیمه نیست و کمپانی‌های بیمه از این بابت نگران هستند که ممکن است حملات سایبری آنها را ورشکست کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *